Kategorie

Certyfikaty

Gramofon Acoustic Signature PRIMUS / Autoryzowany Dealer GDYNIA ORŁOWO

13317
Producent: Acoustic Signature
Dostępność:
Jest, dostawa w ciągu 1-2 dni
szt.
Cena netto: 4 877,24 zł / szt. 5 999,00 zł / szt.

Ramię Rega RB202

Wkładka Ortofon 2M RED


Ideą stojącą za powstaniem Primusa było zaprojektowanie i stworzenie gramofonu, którego jakość działania znacznie przewyższałaby oczekiwania stawiane gramofonom w podobnych, przystępnych przedziałach cenowych. Doskonała jakość, precyzja wykonania i niezawodność gwarantują wiele lat radości obcowania z muzyką w najlepszym wydaniu.

Konstrukcja
Gramofon Primus to solidna konstrukcja, pozbawiona zbędnych elementów, a koncentrująca się na precyzji wykonania i jak najwyższej jakości użytych materiałów. Dzięki warstwowej budowie opartej na materiałach o różnej gęstości, plinta gramofonu wykazuje doskonałą charakterystykę rezonansową.
Talerz, o wysokości 24mm i masie 4,5kg wykonano z precyzyjnie obrobionego, aluminiowego, odpornego na drgania bloku, dodatkowo pokrytego od spodu specjalną powłoką tłumiącego materiału.
Masa talerza w połączeniu z niezwykle gładko pracującym łożyskiem z materiału TIDORFOLON® zapewnia użytkownikowi doskonałą jakość dźwięku, niespotykaną w gramofonach dostępnych w podobnych klasach cenowych.

Łożysko

Acoustic Signature Primus

Łożysko talerza jest sercem każdego gramofonu. Firma Acoustic Signature opracowała łożysko o idealnej charakterystyce pracy – dokładnie dopasowane, o ekstremalnie niskim poziomie szumów, bardzo niewielkim poziomie tarcia i długoterminowej stabilności.
Efekt ten osiągnięto dzięki wykorzystaniu najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych oraz specjalistycznych materiałów, jak na przykład użyty w podstawie łożyska TIDORFOLON®. Łożysko objęte jest 10-letnim okresem gwarancji producenta.

Silnik
Acoustic Signature wierzy, że system napędowy gramofonu powinien posiadać wystarczająco dużą energię do rozpędzenia talerza, ale jednocześnie nie powinien wpływać na niego podczas obrotów. Cel ten osiągnięto dzięki najwyższej jakości silnikowi synchronicznemu, wyposażonemu w najnowocześniejszy system kontroli. Napęd gramofonu zapewnia absolutnie stabilne obroty, a w połączeniu z firmowym systemem elektronicznego sterowania, jest łatwy w użyciu i niezawodny.

 
Acoustic Signature Primus - Dane techniczne:
Napęd:
Silnik synchroniczny, sterowany elektronicznie, zewnętrzny zasilacz.
Łożysko:
Wysoko-precyzyjne łożysko z podstawą z materiału TIDORFOLON®.
Chassis:
Chassis wysokości 30mm, o warstwowej konstrukcji, pokryte specjalnym lakierem, wykończone i wypolerowane na wysoki połysk. Podstawki o regulowanej wysokości.
Talerz:
Aluminiowy, wysokość 24mm, masa 4.5kg.
Prędkości obrotowe:
33 1/3 RPM, 45 RPM - przełączane.
Zasilanie:
100V - 260V.
Kolory obudowy:
Czarny - wysoki połysk.
Wymiary:
 
Waga:
8,5kg